Заповіді хороших батьків прості і, одночасно, складні. Адже саме поняття «хороші» батьки досить розмите. Та й цілі, методи виховання і особисте бачення майбутньої дитини у кожного з нас відрізняється.
Але все ж, є щось спільне для всіх нас. Давайте розбиратися, що повинні дати дитині хороші батьки? Які наші основні, можна сказати, глобальні завдання? І як все-таки виховати успішну і щасливу дитину?
що існують в Інтернет-просторі та соціальних мережах
Декілька правил про те, як відвернути увагу дитини від комп'ютера:
Організуйте дозвілля дитини
Зробіть дозвілля вашої дитини як можна цікавішим. Секції, гуртки, походи, спілкування з реальними друзями - усе це прийде вам на допомогу. Якщо ви хочете тримати під контролем, з ким спілкується дитина - запрошуйте її друзів додому. Звичайно, це створить деякі незручності - доведеться готувати їм перекуси, наприклад. Але вибирайте, що вам важливіше.
Проводьте більше часу з дитиною
Гуляйте, ходіть в кіно, походи. Постарайтеся привчити дитину до театру, хороших книг, вистав.
День тільки почався, а ви вже втомилися? Щодня ваш ранок починається так як і вчора: спочатку потрібно приготувати сніданок, потім розбудити і нагодувати дітей, відвести їх в садок чи в школу; по дорозі на роботу ви, можливо, знову запізнитесь ... Все повторюється день у день і ніяк не вирватися з цього кола одноманітності. Але поки вам здається, що нічого не змінюється, ваші діти ростуть. І одного разу, озирнувшись назад, ви раптом почнете шкодувати про те, що у всій цій рутині втратили безліч хвилин, які могли б провести з сином або дочкою, поки ті були маленькими.
РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ АГРЕСИВНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ
Агресія - індивідуальна або колективна поведінка чи дія, спрямована на спричинення фізичної чи психічної шкоди або навіть на знищення іншої людини чи групи.
Агресивна поведінка виявляється вже в ранньому віці, випробовуючи батьківське терпіння і створюючи напруження у стосунках із однолітками.
У п’ятому класі починається новий період у житті дитини. Вона дорослішає, переходить навчатися до середньої школи. Вимоги до навчання змінюються, з'являються нові шкільні предмети.
П’ятий клас – це не тільки новий етап у навчанні, це і новий етап у розвитку особистості.
Поступово змінюється основна діяльність. Головним у житті дитини спілкування, якому діти у цей період присвячують більшість свого вільного часу. Навчання поступово відходить на другий план. Але у п’ятому класі інтерес до навчання зберігається майже у всіх дітей. Тому цей час найкращій для того, щоб навчити дитину вчитися! Для цього необхідно показати дитині, як правильно розподіляти час, відведений на виконання домашніх завдань, навчити виділяти головне під час читання.
Вступ до школи і молодший шкільний вік є важливим етапом життєвого шляху дитини. Оскільки школа – це не лише навчальний процес, а й важлива площина життя зростаючої особистості, людям, які працюють з першокласниками, важливо мати уявлення не лише про систему знань, умінь та навичок, з якими діти прийшли до школи, а й про їхні очікування, бажання, наміри, переваги, уявлення про самих себе та своє місце серед інших.
Відмінне володіння навичкою читання – основа подальшого успішного навчання в школі. Тому багато батьків замислюються, коли і як навчити дитину правильно читати.
Коли починати навчання читання?
Фахівці радять не починати навчання читання, поки ви не будете впевнені в наступному:
У дитини сформувалася правильна мова. Він може складати розповідь, переказувати зміст чого-небудь.
У дитини в достатній мірі розвинений фонематичний слух, дитина чує і розпізнає звуки на початку слова, в середині і в кінці.
Допомога логопеда малюкові не потрібне, правильне вимова звуків, немає порушення ритму, мелодики мови і т. п.
Дитина добре орієнтується в просторі, добре засвоєні поняття «вліво», «вправо», «вгору», «вниз» і т. п.
У багатьох дітей потрібні навички сформовані вже до п'яти років.
Виховання підлітка – дуже складне завдання. У цьому віці діти, з одного боку, вже перестали бути залежними від вас малюками, а з іншого – ще не перетворились на дорослих молодих людей. Ця перехідна фаза приносить проблеми як батькам, так і самим підліткам. Проте за допомогою терпіння й корисних порад, викладених нижче, ви зможете успішно подолати цей період життя дитини й перетворити вашого підлітка на впевнену молоду людину.
Далі наводяться десять корисних порад, які допоможуть вам зміцнити й оздоровити ваші стосунки з підлітком.
Вже ні для кого не секрет, що розвиток руки дитини знаходиться в тісному зв'язку з розвитком її мови і мислення.
Рівень розвитку дрібної моторики - один з показників інтелектуальної готовності до шкільного навчання. Зазвичай дитина, що має високий рівень розвитку дрібної моторики, вміє логічно міркувати, в неї досить розвита пам'ять і увагу, зв'язна мова. Вчителі відзначають, що першокласники часто відчувають серйозні труднощі з опануванням навичок письма. Письмо - це складний навик, що включає виконання тонких координованих рухів руки. Техніка письма потребує злагодженої роботи дрібних м'язів кисті і всієї руки, а також добре розвиненого зорового сприйняття і довільної уваги. Для оволодіння навичкою письма необхідна певна функціональна зрілість кори головного мозку. Непідготовленість до письма, недостатній розвиток дрібної моторики, зорового сприйняття, уваги може призвести до виникнення негативного ставлення до навчання, тривожного стану дитини в школі. Тому в дошкільному віці важливо розвинути механізми, необхідні для оволодіння письмом, створити умови для накопичення дитиною рухового і практичного досвіду, розвитку навичок ручної вмілості.